SEBASSTIAN SKALSKI - Artysta o niezwykłej osobowości i wielu talentach (fotografik, malarz, showman) - twórca kultury polskiej. W latach 1991-1994 Skalski tworzył w elitarnej foto-pracowni portretu Ireny Strzemiecznej (nazywanej łódzką Nasierowską) w rodzinnej Łodzi. Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Członek: Polish American Photographic Club of New York. Od 25 lat jeden z najsłynniejszych fotografików – portrecistów. Łączy w swoich pracach: fotografie, malarstwo i grafikę nawiązując do nurtu POP ART.

Zawsze stawia na wierność sobie. Choć minęło 25 lat od jego artystycznego debiutu, nie interesuje go odcinanie kuponów od bogatego portfolio, choć mógłby. Zamiast tego woli ryzykować, próbować, doświadczać nowy rzeczy, rozwiązań, zmieniać swoje życie, Sebasstian Skalski: „Nie tęsknie przesadnie za tym co minęło. Swój najlepszy okres przeżywam właśnie teraz bo mam do dyspozycji spore doświadczenie”. Skalski uważa, że jeśli człowiek ma coś do zrobienia to przychodzi moment, że wszystko mu wychodzi, kiedy tylko zbierze się na odwagę. Ważne jest miejsce i czas. Żeby nam się coś w życiu udało, trzeba mieć w sobie radość i spokój…

Portretuje osobowości: filmu, teatru, muzyki, estrady, sztuki, biznesu, mediów, jak również osoby zafascynowane jego portretami, którzy zamawiają prywatne portrety. Skalski ma na koncie liczne autorskie wystawy w kraju i za granicą (m.in. Dom Artysty Plastyka w Warszawie, Konsulat Polski w Nowym Jorku), albumy i książki (m.in. ”100 POLAKÓW-1 POLSKA”, w którym sportretował w konwencji Pop-Art 100 najoryginalniejszych Polaków XXI wieku, „MATKI DZIECIOM”, „ALMODOVAR FOTOGRAFII”, dwie edycje: „APETYT NA KOBIETY” - w którym sportretował 100 najoryginalniejszych i popularniejszych kobiet w Polsce, zdobywając wielką popularność w kraju i za granicą), obrazy, książki, kalendarze, publikacje prasowe w pismach, magazynach i gazetach, okładki płytowe, meble i detale.

Nazywany jest „ALMODÓVAREM FOTOGRAFII”, ponieważ słynie z portretów kobiet i „podobnie jak słynny hiszpański reżyser Pedro Almodóvar potrafi wydobyć z kobiet piękno, erotyzm i tragizm” Marzena Czuba/ Feniks, 2007.

Sebasstian Skalski to nie tylko fotografik i malarz, ale również piosenkarz, konferansjer, autor tekstów piosenek, kompozytor, autor spektakli muzycznych i płyt, (m.in: Sny i marzenia Violetty Villas, Piosenki Almodóvara, Cafe tęsknota, Umiłowania i in), wydawca, producent. W 2015 roku rozpoczął pracę na pierwszą autorską płytą i widowiskiem estradowym: "UNISSEX!”, w których pełni funkcje: wokalisty, konferansjera, autora tekstów, kompozytora oraz kierownika artystycznego. Muzyka, śpiew, scena to równie kochane przez Skalskiego tematy jak aparat fotograficzny, model, atelier, obraz. Jako zodiakalna WAGA odnalazł równowagę, spełniając się w muzyce, sztuce i w życiu!

17 października 2015 roku w Warszawie odbyła się premiera projektu: „100 POLAKÓW - 1 POLSKA”, w którym sportretował 100 najoryginalniejszych Polaków XXI wieku, (album, wystawa, gala w konwencji POP ART). Projekt stanowi symboliczne podsumowanie 25 lat pracy artystycznej natchnionego artysty i twórcy kultury polskiej: Sebasstiana Skalskiego. Jubileusz to również okazja do wspomnień… jeszcze w 2016 roku ukaże się… pierwsza autobiografia Skalskiego połączona z niezwykłą retrospekcja sesji fotograficznych znanych kobiet pt: „MOJE MUZY, MOJE ŻYCIE BEZ RETUSZU I TAJEMNIC...”. Książka stanowi bazę do wystawy i filmu dokumentalnego… Będzie bezkompromisowo, kontrowersyjnie, ale i kolorowo i z humorem…

Bezsenna noc - wystawa 1997
Testament - wystawa 1998
Tam, gdzie nie widać oczu - portretu Ewy Błaszczyk - wystawa 1999
Przyjaciele przyjaciołom - kalendarz, wystawa 2001
Apetyt na kobiety - 100 wyjątkowych kobiet XXI wieku - album, wystawa 2001
Tęsknota Róży - maxi singiel 2001
Komeda - księżycowy chłopiec - płyta, spektakl 2001
Magic - kalendarz, wystawa 2003
Herbaciny zapach róż - bajki dla dzieci dużych i małych - książka 2004
Umiłowania - spektakl muzyczny, płyty, wystawa - 2004
Mam jedno oko zielone… - 25 lat Przeglądu Piosenki Aktorskiej - książka, wystawa 2004
Cafe tęsknota - spektakl muzyczny, płyty - 2004
HOMOni - 2006
Almodóvar fotografii - książka, płyta, wystawa jubileuszowa 2007
Zodiacus - kalendarz, wystawa 2008
Piosenki Almodóvara - płyta, spektakl 2008/ 2009
Maskarada - wystawa 2010
Zodiacus - miłość jest wieczna - kalendarz, płyta 2010
Życia zawsze mało - Izabela Trojanowska - płyta 2011
Apetyt na kobiety / edycja kolekcjonerska - album, wystawa, gala jubileuszowa 2011
Matki Dzieciom - album, spektakl, gala jubileuszowa 2011
15 minut sławy by Sebasstian Skalski - wystawa, kolekcja pocztówek 2012
Pop Art Show - wystawa / portfolio portretów w konwencji Pop Art 2012
Salon 2013 / Polish American Photographic Club of New York - 2013
Pop Collection / wystawa lamp - 2013
Sny i marzenia Violetty Villas - widowisko rewiowe 2013
POP SEX - wystawa - 2013
100 Polaków - 1 Polska - książka, wystawa, gala 2015
Moje muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic - książka, film, wystawa 2016
UNISSEX! - płyta, widowisko estradowe 2016